درباره ما

خوش آمدید

به هتل آپادانا تخت جمشید

فارس، شیرازه فرهنگ و تمدن ایران زمین
استان فارس یکی از استانهای جنوبی کشور است که در طول تاریخ همواره یکی از مراکز شگوفایی و گسترش تمدن پارسی در نقاط گوناگون جهان به شمار می آمده است. بناهای تاریخی ارزشمندی چون پاسارگاد، تخت جمشید، بیشاپپور، شهر گور و کاخ اردشیر بابکان فیروز آباد و … بیانگر فرهنگ و تمدن درخشان تاریخی ایران زمین می باشد.
این استان، مرکز اپراطوری های بزرگی ماندد هخامنشیان و سامانیان بوده است. پیش از اسلام دو پادشاه بزرگ ایرانی به نام های “کوروش بزرگ” و” اردشیر بابکان”، از این ناحیه برخاستند و به ترتیب سلسله های بزرگ هخامنشیان به پایتختی “پاسارگاد” و “تخت  جمشید” و ساسانیان به پایتختی “فیروزآباد” را پدید آوردند. پس از اسلام نیز این استان مرکز سلسه های دیلمیان، اتابکان، آل بویه و زندیه بوده و در دوران قاجار نیز از مراکز مهم حکومتی بوده است.

0
اتاق
0
کارمند
0
طبقه

چرا هتل آپادانا تخت جمشید

را انتخاب کنید

  • دارای پارکینگ
  • دارای لابی
  • دارای رستوران
  • یک طبقه
  • دارای 17 اتاق
  • فضای سبز
  • فاصله کم با تخت جمشید
  • 40 کیلومتری شیراز
  • سابقه در هتلداری
IMG_8348
IMG_8352
IMG_8339

پیشینه هتل

هتل آپادانای تخت جمشید در استان فارس،40کیلومتری شهر شیراز و در شهرستان مرودشت واقع شده است.قرار اهمیت این هتل قرار گیری در سایت تاریخی تخت جمشید و فاصله ی کم آن با این مجموعه می باشد و با توجه به عدم وجود پرونده ی ثبتی مستقل برای بنا و با بررسی مدارک ثبتی تخت جمشید،گمان می رود که این بنا همراه با سایت تخت جمشید در سال 1358 با شماره ثبتی 114 به ثبت میراث جهانی در آمده است.

از دیگر دلایل پر اهمیت بودن بنا،اقامت افراد سرشناس همچون ارنست هرتسفلد،اریش فریدریش اشمیت،دیوید استروناخ در طی حفاری و کاوش تخت جمشید می باشد.

این بنا با هویت تاریخی خاص که در موقعیت ویژه به متراژ10500 متر مربع عرصه و 1700 متر مربع اعیان در 2 طبقه همکف و یک طبقه زیر زمین بر روی قنات های مرو دشت،در دل باغی سرسبز با پوشش گیاهی اصیل که تداعی کننده بهشتی در میان بیابان است،بنا شده که اقامت در این هتل روح و روان را ناخود آگاه با هویت گذشته و تاریخ پیوند می دهد.

این هتل در ابتدا دل دیوار خشتی واقع شده بود و در زمان آماده سازی برگزاری جشن های 2500 ساله و با تخریب دیوارهای اطراف هتل،بنا نمایان گشته است.

در روند بهره برداری هتل فراز و نشیب متعددی رخ داده است.در سال 1348 وزارت فرهنگ و هنر وقت تصمیم گرفت بنا را در اختیار بنیاد علمی تخت جمشیدقرار دهد تا افراد متخصص و هیئات تحقیقاتی در این هتل اقامت گیرند.

همچنین به گفته ی بومیان منطقه طی برگزاری جشن 2500 ساله در همجواری هتل،این بنا محل اقامت مهمانان و مدعویان و طراحان چادرهای جشن بوده است.

پس از ایجاد سازمان میراث فرهنگی،این بنا در اختیار میراث فرهنگی قرار گرفت و خدمت رسانی برای عموم مردم را از سر گرفت.

همچنین این بنا در چند دوره مورد مرمت واقع شده و آخرین دوره مرمت در سال 1401 توسط شرکت فولاد معدن پاسارگاد با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 40 میلیارد تومان صورت گرفت.

در حالت کلی تعریف هتل آپادانا با تعریف هتل های دارای درجه متفاوت بوده و در واقع خود هتل دارای موقعیت خاص و در یک محل خاص واقع شده است و امکان اقامت بر روی صفحه تاریخی ثبت جهانی را برای افراد فراهم میکند.

مجموعه فرهنگی-پذیرایی- اقامتی

مدیران و کارکنان مجموعه فرهنگی-پذیرایی-اقامتی “هتل آپادانا تخت جمشید ” همگی در حوزه کاریِ خود، از تخصص و دانش کافی برخوردار بوده، و کارکنان تازه پیوسته به مجموعه نیز آموزش های در خور نیاز را فرا می گیرند؛ سرآشپزان و آشپزان، مهارت بسیار بالایی در پخت و آمیختگی مزه ها داشته و کلیه اصول اولیه و حرفه ای(در برخی از خوراک ها) را دانسته و بکار می گیرند؛ سرمهماندران و مهمانداران هتل، همگی دارای تجارب و آموزش حرفه ای بوده، و جلب خشنودی تمام و کمال مهمانان را سیاست رفتاری خود می‌دانند، همه همکاران و کارکنان بخش های گوناگون مجموعه، دارای آموزش و مهارت فردی و سازمانی حرفه ای در پیوند با رسته فعالیتی خود هستند، و در راستای پیاده سازی سیاست های کلان و دستیابی آن، که همانا ارائه بهترین سطح خدمات و دریافت بالاترین سطح خشنودیست؛ از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهند کرد.

مجموعه فرهنگی-پذیرایی-اقامتی “هتل آپادانا تخت جمشید” زیر مجموعه هلدینگ معتبر و بزرگ “فولاد معدن پاسارگاد” است که مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و کلیه مدیران و کارکنان ارشد آن، دارای تجربه های فردی و مهارت های کلان سازمانی چند ده ساله در حوزه‌های گوناگون فرهنگی، گردشگری، تجاری، بازرگانی، صادرات، تولید و اشتغالزایی بوده و همچنین این هلدینگ بیش از دوازده سال است که در بخش های گوناگون فرهنگی و تجاری و تولیدی کنشگری پیوسته داشته و دارد.

 مجموعه فرهنگی-پذیرایی-اقامتی “هتل آپادانا تخت جمشید” دارای هفده اتاق با گنجایش ۳۵تَن با طراحی فاخر و نئوکلاسیک ایرانی بفرنام تنها هتل و مجموعه پذیرایی-اقامتی در محوطه میراث جهانی در کشور و در نزدیک‌ترین فاصله با چشم انداز بنای باشکوه تخت جمشید بنا شده است، شما می توانید از اتاق های vip و cip  خود، شاهد این چشم انداز منحصربفرد و ویژه باشید، کلیه امکانات خدمات رسانی این مجموعه، اهم از سفارش و رزروها و دیگر سرویس‌ها به‌صورت دیجیتال و با فن آوری های مدرنِ خدمات رسانی، تجهیز شده، تا بالاترین سطح رفاهی برای مهمانان فراهم گردد؛ همچنین این مجموعه دارای یک رستوران لوکس به گنجایش ۶۰تَن با ارائه بهترین خوراک های ایرانی و یک کافه سنتی به گنجایش ۴۵تَن با انواع دمنوش‌ها و نوشیدنی‌های اصیل و منوی فست‌فود و کافه های گرم و سرد، و یک کافه مدرن به گنجایش ۵۰تَن با لاین‌های بار سرد، بار گرم، اسپرسو بار و انواع اسنک‌ها و شیرینی ها و همچنین یک کافه‌لابی بیست و چهارساعته با ارائه منوی اسپرسوبار کامل و دمنوش های ایرانی و دسرهای بومی،ایرانی و فرنگی می‌باشد،

فضای بیرون هتل علاوه بر چشم انداز منحصربفرد از تخت جمشید، بگونه باغ ایرانی و پردیس هخامنشی طراحی شده و دارای انواع درختان کهنسال و آبنما‌ها و استخرهای زیبا است که تجربه قدم زدن در تاریخ و چیدمان ایرانی را برای شما تداعی می‌کند.

سیاست اجرایی مجموعه فرهنگی-پذیرایی-اقامتی “هتل آپادانا تخت جمشید” در راستای کسب و دریافت بالاترین سطح خشنودی و ارائه بهترین خدمات چند ستاره و لوکس به مهمانان داخلی و خارجی بوده، و کلیه کارکنان و همکاران مجموعه در سطوح حرفه ای و تخصصی آموزش دیده و آماده ارائه بهترین خدمات به مهمانان گرامی خود می‌باشند، چرا که باور داریم “میزبانی ایرانی، میراثی جهانی” است.